لیوان – شیشه سلامت اضطراب اضطراب سلامتی

لیوان – شیشه: سلامت اضطراب اضطراب سلامتی افسردگی افسردگی مبتلا شدن عملکرد مغز

گت بلاگز اخبار اجتماعی کشاورزی نادرست در حال نابودی کشور عزیزمان ایران است ، بسیاری از مناطق

اندیشکده «شورای آتلانتیک» آمریکا نوشت: کشور عزیزمان ایران در طی این سالها با چندین بحران در مورد آب روبرو بوده است که اهمیت این مسئله بسیار زیاد هست. تقریبا هر

کشاورزی نادرست در حال نابودی کشور عزیزمان ایران است ، بسیاری از مناطق

بسیاری از مناطق کشور عزیزمان ایران ممکن است به زودی غیرقابل سکونت شود / کشاورزی نادرست در حال نابودی کشور عزیزمان ایران است

عبارات مهم : ایران

اندیشکده «شورای آتلانتیک» آمریکا نوشت: کشور عزیزمان ایران در طی این سالها با چندین بحران در مورد آب روبرو بوده است که اهمیت این مسئله بسیار زیاد هست. تقریبا هر دور در کشور عزیزمان ایران شاهد اعتراضاتی از سوی کشاورزان در مورد کمبود آب هستیم. اگرچه اثرات گرم شدن هوای کره زمین و کم کردن باران در طی سال های گذشته می تواند نقش مهمی در این پرسشها داشته باشد ولی نمی توان به عامل سوءمدیریت که بااهمیت ترین علت آن است اشاره ای نکرد.

به گزارش گزینش ؛ در ادامه این مقاله آمده است: در طی سال های گذشته ، کاندیدهای انتخابات مجلس با وعده های آوردن کارخانه به شهر های خود گزینش شده است اند. بنابراین هر چه تعداد نمایندگان مجلس در شهری زیاد باشد نفوذ آن ها در این مسئله زیاد کردن پیدا می کند و این تعجب آور نیست که بسیاری از کارخانه های در کلان شهرهایی مانند اصفهان واقع شده است اند. جهت نمونه شرکت فولاد مبارکه اصفهان به میزان 27 میلیون متر مکعب آب مصرف می کند که حدود 6 درصد کل مصرف آب شهر اصفهان را به خود تخصیص داده شده است می دهد. مبارکه تنها مجتمع صنعتی در اطراف شهر نیست بلکه انواع دیگر مانند کارخانه پتروشیمی اصفهان و شرکت فولاد اصفهان هم حضور دارند. ولی صنعت مصرف کننده مهم آب در کشور عزیزمان ایران نیست بلکه حدود 90 درصد مصرف آب در کشور عزیزمان ایران به بخش کشاورزی تعلق دارد.

از آن جایی که کشور عزیزمان ایران کشوری خشک و بیابانی است بخش کشاورزی زیاد منابع خود را از آب های زیرزمینی به دست می آورد. متاسفانه در طی سال های گذشته این بخش به علت استفاده از روش های سنتی به صورت نادرست مدیریت شده است هست. این روش سنتی انتقال آب از چاه ها به مزارع حدود 65 درصد از آب به هدر می رود. کشاورزان هر ساله جهت تامین آب باید چاه های عمیق تری را حفر کنند. زمانی که جمعیت کشور عزیزمان ایران کم تر بود کشاورزان می توانستند از چنین روش های ناکارامدی استفاده کنند ولی اکنون کشور عزیزمان ایران با 85 میلیون نفر دیگر این روش کارایی نخواهد داشت. جهت مثال در کشاورزی گلخانه ای در مقایسه با روش های سنتی هم 90 درصد آب کمتر مصرف می شود و هم اگر به روش درستی انجام گردد میزان تولید می تواند ده برابر گردد.

کشاورزی نادرست در حال نابودی کشور عزیزمان ایران است ، بسیاری از مناطق

دانشگاه ماسی در نیوزیلند به حوزه کشاورزی کمک بسیار کرده است در حالی که در کشور عزیزمان ایران جامعه آکادمیک کشاورزی از کشاورزان جدا هستند. در دانشگاه ها مطالعات جدی در مورد بذرهای اصلاح شده است به صورت ژنتیک انجام شده است است ولی کشاورزان هیچ گونه اطلاعی در این مورد ندارند. عامل دیگر در عملکرد نادرست کشور در بخش کشاورزی به ناکارامدی وزارت کشاورزی بر می گردد. این وزارت منزل باید پیوند دهنده بین بخش کشاورزی و دانشگاهی باشد. این وزرات منزل باید به کشاروزان یاری کند تا از استفاده از آب جهت محصولاتی مانند گندم و برنج دور شوند و متناسب با شرایط آب و هوایی از آب استفاده کنند. وزارت منزل به تازگی اعلام کرده است که کاشت برنج در هر جای دیگر جز استان شمالی ممنوع است که این یک اقدام منطقی هست. ولی خیلی دیر شده است هست. این تغییرات باید مدت ها پیش رخ می داد. جهت نمونه می توان به تولید هندوانه اشاره کرد که جهت هر کیلو 170 لیتر آب مصرف می شود ، آیا محصول دیگری که مناسب کیفیت خاک، جَوی و سطح و میزان آب باشد وجود ندارد؟

نویسنده در آخر اعتقاد است که اگر اقدام جدی در حوزه کشاورزی در کشور عزیزمان ایران صورت نگیرد و همین سطح استفاده از آب به صورت بی رویه ادامه پیدا کند این کشور با خشکی زیاد همراه می شود و بسیاری از مناطق کشور غیرقابل سکونت خواهد شد.

اندیشکده «شورای آتلانتیک» آمریکا نوشت: کشور عزیزمان ایران در طی این سالها با چندین بحران در مورد آب روبرو بوده است که اهمیت این مسئله بسیار زیاد هست. تقریبا هر

واژه های کلیدی: ایران | اصفهان | استفاده | کارخانه | کشاورزی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog